درباره ما

راز ماندگاری گروه صنعتی دوهزار:
در دل شهرک صنعتی شمس آباد مجموعه ‏ای جای گرفته است که سالیان سال تجربه را برای جلب رضایت مصرف کنندگان در طبق اخلاص گذاشته است؛ مجموعه‏ ای که فروش را پایان معامله تلقی نمی ‏کند، بلکه آن را آغازگر یک تعهد می ‏داند؛ مجموعه ‏ای که تا بهترین هست، به خوب نمی ‏اندیشد.

گروه صنعتی دوهزار، یک مجموعه ‏ای خانوادگی است که توسط برادران وظیفه مدیریت می ‏شود. بدون تردید جوانی و طراوت این مدیران و نیز دانش ‏محور بودن مجموعه، از مهمترین عوامل موفقیت این گروه صنعتی بوده است که البته با افزوده شدن بیش از چهل سال تجربه پدری در این زمینه، بر استواری کار هرچه بیشتر افزوده شده است. فرصتی مهیا شد تا بازدیدی داشته باشیم از این مجموعه پویا، و گفتگو کنیم با مدیرعامل آن، مهندس بهروز وظیفه. در این گفتگو از فعالیت ‏های مختلف و نیز محصولات تولیدی گروه صنعتی دوهزار پرسیدیم و از عزم مدیران این مجموعه برای ماندگاری در بازار مطلع شدیم. از راز ماندگاری آنان پرسیدیم و همچنین سوالی را که از ابتدا در ذهنمان خودنمایی می‏ کرد از وی جویا شدیم: راستی وجه تسمیه این شرکت چیست؟ برای آگاهی از پاسخ همه این سوالات، با هم این گفتگو را می ‏خوانیم:
لطفا در مورد پیشینه گروه صنعتی دو هزار توضیح دهید.

گروه صنعتی دو هزار حدود 40 سال است که در زمینه تولید، فروش پروفیل و ساخت در و پنجره فعالیت کرده و پس از طی فراز و نشیب ‏های بسیار و کسب تجربه فراوان در این زمینه، امروز به یکی از برندهای معروف و با کیفیت در ساخت انواع در و پنجره آلومینیوم تبدیل شده است. همچنین این گروه از حدود پنج سال پیش فعالیت خود را در عرصه ساخت در و پنجره یو.پی.وی.سی شروع کرده و همواره کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده است. از این رو با انتخاب کادری با تجربه و با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه‏ های ساخت در و پنجره آلومینیوم و یو‏.پی.وی.سی، با قدرت به کار خود ادامه داده تا محصولاتی با بهترین کیفیت را تحویل مشتریان و همکاران خود دهد.

و همواره معتقد بوده است: «وقتی که بهترین ممکن است، خوب کافی نیست.»

اکنون گروه صنعتی دوهزار در زمینی به مساحت 2400 متر مربع در دو سالن 700 متری در شهرک صنعتی شمس آباد در حال فعالیت است که یکی از سالن ‏ها به تولید در و پنجره آلومینیوم و سالن دیگر به تولید در و پنجره یو‏.پی.وی.سی و تولید شیشه‏ های دوجداره صنعتی اختصاص دارد.

در حال حاضر چه محصولاتی در شرکت شما عرضه می‏ شود؟

در سبد کالایی گروه صنعتی دوهزار، مشتری‏ مداری و توان مالی خریداران در نظر گرفته می ‏شود. از این‏رو در تولید در و پنجره آلومینیوم از پروفیل ‏های مختلف (ترمال بریک، نرمال، کرتین وال یا لامل، طرح‏ های قدیمی در و پنجره، کشویی، SG و ST و …) تولیدشده در شرکت‏ های بنام و معتبر آبسکون، آلومرول، آچی، اکرول و… استفاده می ‏شود؛ همچنین تولید در و پنجره یو.پی.وی.سی با دو برند ویستا بست و وین‏تک در حال انجام است که همگی ضمن برخورداری از کیفیت بالا از تولیدات داخل کشور هستند. بدین ترتیب تلاش کرده ‏ایم تا در حد توان خود از تولید داخلی نیز حمایت کرده باشیم. ضمنا شیشه‏ های دوجداره و سه جداره تمام صنعتی که با دستگاه‏ های پیشرفته تولید می ‏شوند و نیز توری ‏های پلیسه با بهترین کیفیت نیز، جز محصولات تولیدی این گروه می ‏باشند.

آیا مجموعه ‏های تولید پروفیل که با شما همکاری می‏ کنند بر فعالیت شما نظارت دارند؟

بله، صد در صد؛ بازرسان شرکت ویستابست که واقعا از توان فنی بالایی برخوردارند، به‏ طور مرتب و سر زده به کارگاه‏ های تحت نمایندگی خود سرکشی کرده و بر رعایت استانداردهای لازم در تولید در و پنجره نظارت کامل داشته و اطلاعات به‏ روز را در اختیار مهندسان شرکت قرار می ‏دهند. همچنین به روند نصب در و پنجره نیز نظارت می ‏کنند و اگر تمام استانداردهای لازم در ساخت و نصب در و پنجره رعایت شود، شرکت ویستابست پروژه ایی را که در آن محدوده قرار دارند جهت ساخت و عقد قرار داد به نماینده خود معرفی می‏ کنند و اگر استانداردها رعایت نشود با رعایت کمال احترام و دادن تذکر خواستار رعایت استانداردها می ‏شوند و در صورت عدم رعایت و تکرار، همکاری خود را با کارگاه مربوطه قطع و کد نمایندگی باطل می ‏شود.

شرکت وین‏تک نیز به همین ترتیب با فرستادن بازرسان خود و گرفتن عکس‏ های مختلف تمام مراحل تولید را به دقت تحت نظر دارند تا کالایی باکیفیت و مرغوب تحویل مشتریان گردد.

در مورد خط تولید شیشه‏ های دوجداره خود توضیح دهید؟

در گروه صنعتی دوهزار شیشه‏ ها به‏ صورت کارگاهی تولید نمی ‏شود، بلکه تلاش می کنیم با بهره ‏گیری از ماشین‏ آلات برش شیشه CNC، دستگاه شستشو ایستاده (شیشه‏ هایی در ابعاد 190 سانتی‏متر در 190 سانتی‏متر) و استفاده از گاز آرگون و چسب پلی سولفاید، بهترین کیفیت را تحویل مشتریان خود دهیم. ضمن اینکه تمامی شیشه‏ های تولید شده دارای ضمانت و گارانتی می ‏باشند.

باید یادآور شوم که به حول قوه الهی به ‏زودی خط تولید شیشه‏ های سکوریت نیز به مجموعه‏ مان اضافه خواهد شد.

از چه ماشین ‏آلات و یراق ‏آلاتی در تولید محصولات خود استفاده می ‏کنید؟

تلاش ما همواره بر این بوده است تا بهترین ‏ها را در مجموعه خود گرد هم آوریم. از این‏رو در خطوط تولید در و پنجره یو.پی.وی.سی از دستگاه‏ های کابان (خط کامل دوسر و تک‏سر با تمیزکن CNC تمام اتوماتیک) استفاده می ‏کنیم که از خدمات پس از فروش بسیار مناسبی برخوردار هستند و در بالا بردن سطح کیفی محصولات این مجموعه نقش بسزایی دارند. در بخش تولید در و پنجره آلومینیوم نیز دستگاه‏ های اوزچلیک که آن هم در این زمینه از بهترین‏ هاست مورد استفاده قرار می ‏گیرد. در بخش یراق‏ آلات نیز از یراق‏ آلات معتبر و با کیفیت آلمان : روتو ( ROTO ) – زیگینیا ( ZIGINIYA ) – شورینگ ( SHORING ) – جی یو (GU ) _    و VHS  استفاده می ‏شود که کیفیت آن مورد تایید کادر کارگاهی می‏ باشد.

در مورد محصولات توری خود نیز توضیحاتی بفرمایید؟

در مجموعه تولیدی خود، تولید توری ‏های پلیسه را داریم که از استاندارد بالایی برخوردارند. فاصله نخ‏ ها که نگهدارنده توری هستند، استفاده از سر پرچم ‏های فلزی به جای بسته‏ های پلاستیکی، استفاده از تسمه ‏های مرغوب، واشر و مهره ‏های فلزی، همگی سبب ارتقای کیفیت توری ‏های تولید شده در گروه صنعتی دو هزار شده ‏اند.

فکر می‏ کنید گروه صنعتی دوهزار از چه ویژگی ‏هایی و مزایایی برخوردارست و مشتریان بر چه اساسی باید محصولات مورد نظر خود را به این مجموعه سفارش دهند؟

توجه داشته باشید شعار گروه صنعتی دوهزار این بوده که فروش پایان یک معامله نیست، آغاز یک تعهد است؛ بنابراین ما خود را در برابر محصولات تولیدی شرکت متعهد می‏ دانیم و با صداقت کامل تمام جوانب کار را برای مشتریان خود توضیح می‏ دهیم. در بحث تولید پیش از بارگیری، تک‏تک محصولات توسط گروه ناظر کنترل کیفی، مورد ارزیابی قرار می ‏گیرد و در هنگام ارسال محصولات یکی از مدیران شرکت جهت تحویل آن به محل پروژه می ‏رود.

در زمینه خدمات پس از فروش نیز جدیت بسیار بالایی داریم و هرگونه ایراد و اشکال احتمالی در بخش‏ های پنجره، شیشه و یراق‏آلات به سرعت رفع و رضایت مشتری جلب می ‏شود. به نظر من سه عامل سبب رضایت مشتری می ‏شود: کیفیت، صداقت، خوش قولی. این سه عامل باعث می ‏شود مشتریان دوباره نزد شما برگردند.

مدیران گروه صنعتی دوهزار هیچگاه نگاه مقطعی به این صنعت نداشته و ندارند از این رو انتخاب عنوان این شرکت نیز ناظر بر همین مسئله است که می ‏خواهیم بنایی برای این شرکت پی‏ ریزی کنیم که بتواند تا دوهزار سال به فعالیت خود ادامه دهد.

از نظر شما یک پنجره استاندارد باید دارای چه ویژگی ‏هایی باشد؟

همانطور که می ‏دانید در و پنجره اصطلاحا چشم یک ساختمان است. پس باید در انتخاب آن اول طراحی خوب مورد توجه قرار گیرد؛ دوم مواد سازنده آن اعم از پروفیل، یراق، شیشه و دیگر ملزومات با دقت انتخاب شود؛ در مرحله سوم هنگام مونتاژ، باید با بهره‏ گیری از کادری مجرب و استفاده از دانش روز تمام نکات فنی در ساخت آن رعایت شود؛ مرحله چهارم نصب پنجره است که از شرایط خاص و قوانین خاص خود تبعیت می ‏کند. اگر یکی از این چهار مرحله به خوبی اجرا نشود، نقص در پنجره که همان چشم ساختمان است به خوبی نمایان می ‏شود و اگر این چهار مرحله با وسواس خاص و دقت بالا رعایت شود، آن وقت می ‏توان با خیالی راحت و وجدانی آسوده و دلی شاد لقمه حلال بر سر سفره خود و همکاران برد.

همانطور که می ‏دانید در کشور ما این استاندارد‏ها آنطور که باید و شاید رعایت نمی‏ شوند فکر می‏ کنید برای تغییر آن چه راه ‏حلی وجود دارد؟

با قاطعیت می‏ گوییم تغییر نگرش. اگر کسی می‏ خواهد در این زمینه تغییر کند، نخست باید از خود شروع کند باید در کار خود وجدان کاری داشته باشد، کیفیت را فدای قیمت نکند، آگاهی مصرف کنندگان را بالا ببرد و آنان را متوجه این نکته بسازد که اگر کالایی ارزان‏تر است، حتما دلیلی دارد. همیشه ارزان خریدن نشانه موفقیت نیست، همانطور که گران خریدن هم نشانه مرغوبیت کالا نیست. منظور این است که باید جنس خوب را به قیمت خوب خریداری کنیم.

یک جمله معروف است که می‏گوید آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم. از این‏رو معیار مصرف ‏کنندگان باید کیفیت باشد نه قیمت.

در پایان از صبر و حوصله شما خوانندگان عزیز کمال تشکر را دارم و از تمامی دست‏ اندرکاران گروه صنعتی دوهزار پرسنل، کادر اداری، کارگاهی و گروه نصب تشکر می ‏کنیم که در رسیدن به این مرحله از موفقیت، یاریمان کردند و این تمام آنچه بود که ما توانستیم نه تمام آنچه که می ‏خواستیم. به امید روزی که همه ما در کار خود وجدان کاری را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

گروه صنعتی دوهزار (سازنده انواع درب و پنجره یو پی وی سی , اس جی ؛ اس تی ؛ آکپا و ترمال بریک و تولید کننده انواع شیشه ۲ و ۳ جداره)

در جامعه مدرن امروز تکنولوژی در کنار مهندسی حرکت خود را بسمت جلو ادامه می دهد. و روزی نیست که با توجه به پیشرفت شاخه ای از علوم شاهد تحولی در تکنولوژی نباشیم.

گروه صنعتی ۲۰۰۰ با سابقه ۳۵ ساله در زمینه تولید و فروش پروفیل آلومینیومی و ساخت درب و پنجره آلومینیومی بنا به نیاز کشور در زمینه ساخت و ساز و حفظ انرژی اقدام به راه اندازی سایت ساخت و ساز شیشه ۲و ۳ جداره در اشکال هندسی مختلف و تولید انواع درب و پنجره یو پی وی سی اس جی ؛ اس تی ؛ آکپا و ترمال بریک کرده است

گروه صنعتی ۲۰۰۰ با دارا بودن انواع دستگاه های اتوماتیک روز دنیا در زمینه تولید درب و پنجره های دو و سه جداره توانسته گام موثری در زمینه حفظ انرژی و ساخت وساز و مبحث ۱۹ ساختمان بردارد.

افتخار ما این است که در حال حاضر با ارائه خدمات متمایز در سراسر کشور ، توانسته ایم که آرامش و راحتی را برای جمع کثیری از صاحبان مسکن و پروژهای تجاری ؛ اداری مختلف به وجود آوریم ، و با تولید محصولات مناسب برای سلیقه های مختلف” آنها را در جهت انجام بهتر فعالیتهای خود یاری کنیم.

هدف اصلی ما ، لبخند رضایت شماست و کلیه کادر مجموعه گروه صنعتی دوهزار برای رسیدن به این مهم تلاش می کنند ، تا بتوانند سلامتی و نشاط ” زیبایی ؛ امنیت و صرفه جویی را برای شما به ارمغان بیاورند.